Міністр Олексій Чернишов взяв участь у ювілейній пленарній сесії Комітету регіонів ЄС

01.07.2022
Міністр Олексій Чернишов взяв участь у ювілейній пленарній сесії Комітету регіонів ЄС

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов взяв участь у ювілейній, 150-й, пленарній сесії Європейського комітету регіонів.

Міністр привітав Васко Алвеса Кордейро з обранням президентом Європейського комітету регіонів та Апостолоса Цицікостаса — першим віце-президентом та подякував їм за тверду, безперервну політичну діяльність та практичну підтримку України. Він також зазначив важливість ініціативи Комітету щодо створення Європейського альянсу міст і регіонів для відбудови України.

«Ця  ініціатива стане важливим інструментом для об’єднання місцевих і регіональних органів влади в Європі та їх національних та європейських представницьких асоціацій. Також Альянс може стати одним із ключових партнерів «Платформи відбудови України» та забезпечити належну участь усіх його членів у цьому процесі. Водночас, завдяки цьому інструменту, українські громади отримають можливість налагодити партнерські стосунки з європейськими громадами», — зазначив Олексій Чернишов.

Під час виступу Міністр також розповів про Національний план відновлення України після війни, подальші євроінтеграційні кроки та налагодження партнерств між містами та регіонами України та ЄС. 

Довідково

Комітет регіонів (фр.Committee of the Regions (CoR)) — консультативний орган Європейського Союзу, що висловлює думку місцевих і регіональних органів влади. Він створений згідно з Договором про Європейський Союз та розпочав діяльність у 1994 році.

До Комітету входять представники місцевих і регіональних органів влади, яких призначає Європейська рада за пропозиціями країн-членів на п’ятирічний термін. 

Повернутися вгору