Міністр розвитку громад та територій провів селекторну нараду з головами ОДА щодо реалізації програми Президента «Велике будівництво»

24.09.2020

23 вересня під головуванням Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова пройшла селекторна нарада з головами обласних державних адміністрацій щодо  виконання програми Президента «Велике будівництво».

В нараді взяли участь координатор національної програми «Велике будівництво» Юрій Голик, директор Департаменту з питань інфраструктури та технічного регулювання КМУ Наталія Козловська, а також представники Кабінету Міністрів України та Міністерства розвитку громад та територій України.

Під час наради було розглянуто питання динаміки будівельної готовності об’єктів, якості виконання робіт та освоєння коштів, передбачених на реалізацію об’єктів програми, а також інші нагальні питання регіонального розвитку.

Згідно з моніторингом реалізації  програми «Велике будівництво», який проводить Мінрегіон, за два тижні середній відсоток будівельної готовності об’єктів по Україні зріс на 4% та складає 80%. За типами проєктів будівельна готовність об’єктів програми «Велике будівництво» складає: школи – 87%, дитсадки – 81%, спортивна  інфраструктура – 72%, інші об’єкти – 80% готовності.

Міністр наголосив, що особливу увагу потрібно приділити реалізації проєктів  в сфері охорони здоров’я. Понад 200 приймальних відділень опорних лікарень  мають бути завершені в цьому році. «В період пандемії оновлення об’єктів медичної інфраструктури має надзвичайно важливе значення для кожного регіону України. Це сприятиме забезпеченню доступності громадян до медичних послуг та  посилення соціального захисту населення», – впевнений Олексій Чернишов.

Під час наради Радник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря повідомив головам ОДА, як правильно підготувати та подати на конкурс проєкти регіонального розвитку, що фінансуватимуться за кошти ЄС, який триває з 3 вересня 2020 року. Радник наголосив, що Мінрегіон очікує отримати якісно підготовлені, комплексні проєкти регіонального розвитку, реалізація яких дозволить створити нові «точки зростання» як для економіки окремо взятої громади, так і регіону в цілому.

На селекторній нараді Олексій Чернишов також порушив питання ліквідації наслідків повенів в західних регіонах України. Міністр наголосив, що  відсоток здійснення першочергових заходів з ліквідації наслідків незадовільний. «Областям потрібно подати до Мінрегіону перелік першочергових заходів для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації», – нагадав Олексій Чернишов.

Наразі в Івано-Франківській області триває комплексна інспекція щодо стану ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яка відбулася у червні 2020 року. В області працює три робочі групи, до складу яких увійшли представники Мінрегіону, Національної поліції, ДСНС, СБУ, Держаудитслужби, ДП «Укрдержекспертизи», Державної служби якості освіти.

Повернутися вгору