Мінрегіон домовився про залучення фінансової допомоги для компенсації витрат громадянам, які безоплатно прихистили ВПО

08.07.2022
Мінрегіон домовився про залучення фінансової допомоги для компенсації витрат громадянам, які безоплатно прихистили ВПО

Міністерство розвитку громад та територій України уклало Меморандум про співпрацю з Товариством Червоного Хреста України (ТЧХУ) та Міжнародною Федерацією Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФЧХЧП). Йдеться про залучення фінансової допомоги в рамках проєкту “Прихисток”. Кошти будуть спрямовані на компенсацію витрат громадянам, які безоплатно прихистили внутрішньо переміщених осіб з-поміж вразливих категорій населення України. 

Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

«У рамках Меморандуму ці міжнародні організації надаватимуть фінансову допомогу українським громадянам, які безоплатно прихистили у своїх домівках вимушених переселенців. Заплановано, що кожна організація мобілізує по 200 млн грн прямої грошової компенсації для надання допомоги. У такі складні часи — це суттєва підтримка для українців», — зазначив очільник Мінрегіону.

Зауважимо, ця грошова допомога може бути використана для покриття компенсації витрат до кінця 2023 року відповідно до затвердженого Урядом Порядку.

Нагадаємо, 7 липня Уряд затвердив компенсацію витрат за тимчасове розміщення ВПО у травні — на суму 137,5 млн грн. З них близько 100,9 млн грн буде проведено за рахунок коштів благодійних об’єднань та міжнародних організацій.

Загалом, у межах урядової програми «Прихисток» на часткову компенсацію комунальних витрат власникам житла, які безоплатно прихистили у себе вимушених переселенців, за березень-травень було спрямовано понад 247,4 млн грн.

Довідково.

МФЧХЧП та ТЧХУ є складовими Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, які провадять гуманітарну діяльність в країнах, постраждалих від ведення бойових дій.

Повернутися вгору