Мінрегіон: Головування України у Європейській Стратегії для Дунайського регіону зміцнить міжрегіональне партнерство з країнами-членами ЄС

22.07.2021

Розвиток транскордонного співробітництва — один із важливих напрямків Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки. На цьому наголосив заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря під час круглого столу на тему «Впровадження оновленої державної регіональної політики на прикладі Одеського регіону».

«Реалізація спільних з країнами-членами ЄС проєктів дозволить Україні зміцнити міжрегіональне партнерство. Зокрема, у таких сферах, як розвиток транспортної інфраструктури, енергетики, підприємництва, туризму, охорони навколишнього середовища тощо», — зазначив Іван Лукеря.

Зазначимо, у Мінрегіоні розробили проєкт Закону «Про транскордонне співробітництво». Документ передбачає зміни правових, організаційних,  фінансових та інших засад розвитку транскордонного співробітництва шляхом:

  • гармонізації законодавства України у сфері транскордонного співробітництва з європейськими стандартами;
  • встановлення рівних можливостей для регіонів у реалізації проєктів транскордонного співробітництва;
  • розширення доступу регіонів та громад до міжнародних джерел фінансових ресурсів тощо.

«Варто зазначити, що головування в Стратегії відкриває для України нові перспективи і можливості для поліпшення співпраці між країнами-учасниками Стратегії та європейською Комісією. А також сприятиме підтримці зовнішньополітичного курсу держави на європейську інтеграцію», — сказав заступник Міністра розвитку громад та територій Ігор Корховий.

Аби реалізувати визначені пріоритети головування України в Стратегії, Мінрегіоном заплановано проведення низки міжнародних заходів. Зокрема, щорічного Форуму країн-учасниць Стратегії —  наймасштабнішого заходу у рамках головування. 

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов повідомив, що проєкт Програми та Плану заходів головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону у 2022 році схвалено. 

Повернутися вгору