Мінрегіон поглиблює співпрацю з Європейським банком реконструкції та розвитку у напрямі трансформації вугільних регіонів

12.10.2021

Міністерство розвитку громад та територій посилює співпрацю з Європейським банком реконструкції та розвитку у напрямі трансформації вугільних регіонів. Йдеться про дослідження вугільних територіальних громад для потенційної реалізації інвестиційних проєктів на цих територіях. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря під час зустрічі з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

«У питанні соціально-економічної трансформації вугільних регіонів важливо співпрацювати з організаціями, які вже допомагали здолати шлях переходу від вугледобування до запровадження екологічно чистих технологій виробництва енергії іншим країнам. Ми вдячні ЄБРР за пропозиції щодо проведення  аналізу впливу трансформації регіонів на локальні бюджети та перекваліфікацію населення», — зазначив Іван Лукеря.

Під час зустрічі сторони обговорили пропозиції ЄБРР щодо підтримки Уряду України на шляху трансформації вугільних регіонів. Зокрема, йшлося про діагностику та розробку плану переходу економіки пілотного регіону, а також створення Мультидонорського фонду справедливої трансформації.

Зі свого боку представники ЄБРР надаватимуть пропозиції щодо структури Фонду з урахуванням досвіду інших країн. Така взаємодія дозволить підвищити енергетичну безпеку країни за рахунок зменшення залежності від вугілля та переходу на відновлювані джерела енергії. Це сприятиме побудові потужного регіонального енергетичного ринку.

Нагадаємо, раніше Уряд України схвалив Концепцію Державної цільової програми справедливої трансформації вугільних регіонів до 2030 року.

Повернутися вгору