Мінрегіон працює над інструментами визначення рівня успішності громад на основі відповідних індикаторів, – В’ячеслав Негода

10.06.2021

У Міністерстві розвитку громад і територій планують визначити оптимальну кількість індикаторів для оцінки потенціалу та рівня успішності територіальних громад на Порталі спроможності громад. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода під час виступу на VIII Всеукраїнському форумі місцевого самоврядування у Львові.

«Наше завдання – це визначити індикатори оцінки, щоб кожна громада могла бачити свій потенціал, щоб визначити шляхи свого розвитку, а також досягнутий прогрес і порівняти себе із досягненнями своїх сусідів. Ми утворили Портал спроможних громад, в основі якого поки що 15 основних індикаторів. Ця інформація потрібна громадам, органам місцевого самоврядування, виконавчій владі, аби побачити ресурсний потенціал, оцінити динаміку змін. Наразі ми продовжуємо працювати над тим, щоб визначитися з оптимальним переліком цих індикаторів, що дасть можливість максимально об’єктивно визначати рівень успішності громад. І дуже важливо почути думку громад стосовно їхнього бачення щодо оцінювання їхньої спроможності та успішності», – розповів В’ячеслав Негода.

За його словами, у перелік індикаторів плануємо включити оцінку ефективності громад.

«Планується, окрім спроможності, окрему частину Порталу присвятити ефективності громад в забезпеченні розвитку. Це аналітична робота, і дуже важливо, щоб можна було оцінити ефективність тієї чи іншої громади, адже це насамперед про ефективність дій місцевої влади», – розповів В’ячеслав Негода.

Зазначимо, 10 червня у Львові розпочався VIII Всеукраїнський форум місцевого самоврядування. У ньому беруть участь понад 900 учасників – обговорення торкнеться проблем і перспектив розвитку місцевого самоврядування, а також підвищення ролі органів місцевого самоврядування на загальнодержавному рівні.

Нагадаємо, 22 квітня відбулася презентація інформаційно-аналітичного Порталу спроможності громад – майданчика, який дасть змогу аналізувати та оцінювати ситуацію в кожній громаді. Портал створений за підтримки партнера Мінрегіону – Координатора проєктів ОБСЄ в Україні.

Повернутися вгору