Мінрегіон: Процедуру атестації енергоаудиторів змінено

09.06.2021

Уряд оновив Порядок проведення професійної атестації осіб, які мають намір здійснювати сертифікацію енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем. Йдеться про зміни до процедури професійної підготовки та атестації енергоаудиторів. Відповідний проєкт постанови, розроблений Мінрегіоном, ухвалено сьогодні, 9 червня, на засіданні Кабінету Міністрів України.

«Завдяки цим змінам підвищується кваліфікаційна планка для енергоаудиторів та фахівців з обстеження інженерних систем. Це матиме прямий вплив на рівень прозорості й достовірності сертифікатів енергетичної ефективності та звітів з обстеження інженерних систем, які вони складають», – наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

У новому Порядку удосконалені вимоги до процедур підготовки та професійної атестації щодо:

  • впровадження єдиних вимог до фахівців, залучених до підготовки майбутніх енергоаудиторів чи фахівців з обстеження інженерних систем;
  • залучення практикуючих енергоаудиторів до атестаційних комісій;
  • запровадження вимог до мінімальної кількості компонентів освітньо-професійних програм за напрямами підготовки «Сертифікація енергетичної ефективності будівель» та «Обстеження інженерних систем будівель».

Також зміни передбачають можливість взаємодії між атестаційними комісіями та майбутніми енергоаудиторами чи фахівцями з обстеження інженерних систем через електронні кабінети в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва. Усі відомості та документи стосовно проведення професійної атестації, видачі, відмови у видачі та анулювання відповідного кваліфікаційного сертифіката мають вноситись до Реєстру будівельної діяльності.

Новий Порядок набере чинності за два місяці з дня опублікування постанови. Це дозволить вищим навчальним закладам адаптувати свої навчальні програми під нього.

Нагадаємо, під час виступу на Конгресі місцевих і регіональних влад у Хмельницькому під головуванням Президента України Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов наголосив, що енергоефективність – один із важливих параметрів регіонального розвитку на найближчі роки.

Повернутися вгору