Мінрегіон продовжує оновлення будівельних норм

21.04.2021

Цьогоріч Мінрегіон отримав рекордне за останні десять років бюджетне фінансування наукових досліджень та робіт із нормування та стандартизації. Загальна сума сягає 54 млн. грн. Завдяки цьому у 2021 році Мінрегіоном планується оновити понад 30 державних будівельних норм – майже третину від чинних на сьогодні ДБН.

«До 2025 року, за умови відповідного щорічного фінансування, Міністерство планує повністю оновити державні будівельні норми. Окрім того, Мінрегіон здійснить виконання 13 наукових розробок із пріоритетних напрямів у сферах будівництва, просторового планування територій та архітектури, житлово-комунального господарства», – зазначила Наталія Козловська, заступник Міністра розвитку громад та територій.

Цьогоріч Мінрегіоном буде розроблено 4 нових ДБН, на заміну будівельних норм і правил, які було прийнято ще 80-тих роках минулого сторіччя, в тому числі щодо проектування та будівництва аеродромів, промислових будівель та споруд.

Також, щонайменше третину від загального обсягу фінансування Міністерство планує спрямувати на роботи зі стандартизації у будівництві – понад 130 національних стандартів, зокрема:

  • до 20 національних стандартів, направлених на забезпечення впровадження ВІМ-технологій, у тому числі, національні стандарти, ідентичні гармонізованим європейським та міжнародним стандартам (прийняття методом перекладу);
  • до 60 гармонізованих європейських «підрегламентних» (Регламент ЄС № 305) стандартів щодо будівельної продукції (прийняття методом перекладу);
  • до 30 національних стандартів з питань енергоефективності;
  • понад 20 інших національних стандартів, в тому числі «підтримуючих» стандартів, що розкривають положення державних будівельних норм (містять відповідні методики розрахунку, на які є посилання в ДБН з метою системного запровадження параметричного методу нормування у будівництві).

Відповідний перелік, з яким можна ознайомитись за цим посиланням, направлено до Національного органу стандартизації для включення до Програми робіт з національної стандартизації на 2021 рік.

Перелік науково-технічних розробок, які вже включені до плану фінансування Мінрегіону, розміщено за посиланням. Інші – включать в план найближчим часом, після прийняття відповідних актів та стандартів відповідальними органами.

Повернутися вгору