Мінрегіон: програма “Нове село” передбачає будівництво у сільській місцевості сучасних просторів

06.03.2021

Президент України Володимир Зеленський обговорив з міністрами, зокрема з Міністром розвитку громад і територій Олексієм Чернишовим реформування села та реалізацію програми «Нове село».

«Це чудова ініціатива Президента, яка сприятиме розвитку сіл, підвищить рівень життя мешканців та створить для них додаткові робочі місця. Мінрегіон готовий до реалізації цього проекту», – зазначив Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад і територій.

Одне із завдань програми «Нове село» – побудувати в сільській місцевості «Центри тяжіння» за прикладом сервісних зон у Щасті та Новотроїцькому. Це сучасні простори, у яких працюватимуть ЦНАПи, відділення пошти, аптека з програмою «Доступні ліки», опорні пункти поліції, магазини, сервісні центри, пожежний пункт, медцентр тощо. Навколо має бути облаштована територія зі спорткомплексом, дитячими майданчиками, сільськими клубами, сучасним освітленням, відремонтованим дорожнім покриттям, вело- та біговими доріжками.

«Ми вже побачили проект, який реалізований на КПВВ «Щастя». Перші проекти «Нове село» мають бути втілені на прифронтових територіях, а потім – по всій Україні. Ми маємо вдихнути нове життя в українське село. Мешканці сіл повинні отримувати якісний сервіс безпосередньо за місцем проживання та мати доступ до сучасної інфраструктури», – сказав Президент.

Нагадаємо, що у межах Державної стратегії  регіонального розвитку, яка розроблялась Мінрегіоном, вже запланована розбудова ЦНАПів та реалізація проектів регіонального розвитку, які сприятимуть розвитку регіонів, залученню приватних інвестицій та створенню додаткових робочих місць.

Щоб не витрачати бюджетні кошти, держава долучатиме бізнес до реалізації проектів, створюючи державно-приватне партнерство.

Також у рамках проектів будуть реалізовані освітні програми, зокрема оснащення шкіл комп’ютерною технікою.

В Україні планується втілити понад тисячу таких проєктів. Для бізнесу, який братиме участь у їх реалізації, проведуть прозорі конкурси.

Повернутися вгору