Мінрегіон: Реалізація успішних ініціатив громад – запорука розвитку України 

25.08.2021

Завдяки децентралізації місцеве самоврядування краще забезпечене фінансовими ресурсами, які дозволяють громадам втілювати успішні проєкти. Відтак в Україні з кожним роком зростає перелік втілених знакових ініціатив у територіальних громадах. 

Приміром, Заболотцівська територіальна громада Львівської області створила сільськогосподарський кооператив «Покрова». На колишньому полі тепер стоять доїльні апарати, поїлки з водою для тварин та холодильник для молока. Тут збирають молоко від близько 300 корів. Члени кооперативу заробляють на молоці на 25% більше, ніж люди, які самостійно здають молоко заводам. 

У Коломиї Івано-Франківської області заснували перше соціальне підприємство, орієнтоване на залучення до праці людей з інвалідністю. У майстерні з пошиття екосумок організовано п’ять робочих зон: дві комп’ютеризовані швейні машини, оверлок, ультразвукова машина та розкрійний стіл. Реалізація проєкту відкриває молодим людям можливості для самореалізації та розвитку.

Громада ж на Полтавщині у смт Козельщина перетворила стару двоповерхову бібліотеку на громадський культурно-освітній Smart Простір із урбаністичними можливостями. Тут є зали для проведення освітніх лекцій, переглядів кінофільмів, прослуховування аудіокниг. Також облаштовано зони для відпочинку та творчості й дитяча кімната.  

А за впровадження європейських цінностей місто Хмельницький отримало Приз Європи – найвищу відзнаку Парламентської Асамблеї Ради Європи. Громада активно співпрацює з 13 містами-побратимами. Відтак створено унікальний проєкт – онлайн-платформу міст-побратимів, яка містить VR простір для промоції Хмельницького з VR локаціями міст-побратимів.

Зазначимо, громади не лише впроваджують на своїй територій сучасні проєкти, а й діляться досвідом з іншими, щоб наша країна ставала ще більш успішною.

Повернутися вгору