Мінрегіон реалізує низку ініціатив, спрямованих на досягнення цілей Національної економічної стратегії-2030

13.10.2021

Мінрегіон реалізує низку ініціатив, спрямованих на досягнення цілей, визначених у Національній економічній стратегії-2030 та інших стратегічних документах Уряду. Про це зазначив Перший заступник Міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський.

“Успішні громади – запорука успіху країни. Адже саме через розвиток громад розкривається її економічний потенціал. Це є основним пріоритетом для Уряду та, зокрема, Мінрегіону. Ми розпочали та послідовно впроваджуємо низку змін у різних сферах, які спрямовані на сталий розвиток регіонів. Серед іншого, у напрямку підвищення рівня енергоефективності та формуванні енергонезалежної України”, – зазначив Василь Лозинський.

Перший заступник зауважив, що Мінрегіон активно працює над підвищенням енергоефективності будівель і систем тепло- та водопостачання. Наразі міністерством розроблено низку стратегічних документів, серед іншого – щодо термомодернізації будівель та впровадження систем енергетичного менеджменту.

Також в Україні функціонує Фонд енергоефективності, завдяки якому ОСББ можуть отримати грант на термомодернізацію будинку. Крім того, вже працює платформа Енергоефективності, яка має стати майданчиком для ефективної комунікації  між споживачами та фахівцями.

Зазначимо, що серед кроків, які здійснює Мінрегіон у напрямку досягнення цілей Національної економічної стратегії-2030, зокрема, впровадження комплексної реформи сфери містобудування, справедлива трансформація вугільних регіонів, а також розбудова мережі центрів креативної економіки та індустріальних парків у громадах.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Уряд планує побудувати інфраструктуру для 25-ти індустріальних парків протягом найближчих трьох років.

Довідково.

У березні 2021 року Уряд затвердив Національну економічну стратегію до 2030 року. Документ визначає стратегічні кроки для розвитку промисловості, агросектору, видобутку, інфраструктури, транспорту, енергетичного сектору, інформаційно-комунікаційних технологій, креативних індустрій та сфери послуг. Стратегія враховує важливі наскрізні напрямки — діджиталізацію, «зелений» курс, розвиток підприємництва та збалансований регіональний розвиток.

Нацстратегію було створено на платформі Центру економічного відновлення. До її розробки було залучено понад 500 учасників: представників більш як 20 аналітичних центрів, понад 30 бізнес-асоціацій, 40 органів виконавчої влади, експертного середовища та громадянського суспільства.

Повернутися вгору