Мінрегіон розпочав громадське обговорення  Концепції державної політики по досягненню цілі Програми діяльності КМУ «Українці мають комфортне та доступне житло»  

18.02.2020

У Мінрегіоні, за участю державних органів влади та громадськості, відбулась публічна консультація щодо розробленої Міністерством Концепції державної політики по досягненню цілі 10.4 Програми діяльності КМУ «Українці мають комфортне та доступне житло».

Концепція включає розробку двох документів: проект Концепції державної житлової політики та проект нового Житлового кодексу України.

За словами директора Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону Галини Залєвської, ефективна реалізація цілі 10.4  матиме такі показники:

– зростання індексу задоволеності громадян житловими умовами на 5% щороку;

– збільшення кількості багатоквартирних житлових будинків, які визначилися із формою управління, на 10% щороку.

Для досягнення пропонованого курсу політики визначено 6 основних підцілей:

– Створення умов для надання державної допомоги для вирішення житлового питання (власність, оренда) найбільш соціально вразливих груп населення;

– Здійснення модернізації та реконструкції застарілого житлового фонду;

– Розвиток інституту ефективного власника;

– Удосконалення економічних та управлінських механізмів галузі, що впливають на  якість та вартість житла;

– Удосконалення економічних та управлінських механізмів галузі, що впливають на  якість та вартість житла;

– Актуалізація інформації про задоволення потреб громадян у житлі та про стан житлового фонду.

Для досягнення цих цілей передбачається розроблення та прийняття низки нормативно-правових актів з метою створення нової системної законодавчої бази, яка регулюватиме основні засади державної житлової політики.

Як підкреслила Галина Залєвська,  наприкінці 2019 року за поданням Уряду на 300 млн грн збільшено обсяг фінансування за програмою «Доступне житло» та передбачено додатково 200 млн грн на фінансування нової бюджетної програми, яка спрятиме наданню довгострокових іпотечних кредитів на придбання житла внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил.

Крім того, у листопаді 2019 року у ВРУ зареєстровано законопроект «Про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2020-2021 роки». Програмою передбачено механізм передачі у власність територіальних громад гуртожитків, які перебувають у державній та комунальній власності.

Для реалізації програми у Державному бюджеті України на 2020 рік передбачено 160, 9 млн грн. За ці кошти більш ніж 24 тис мешканців в 144 гуртожитках отримають право власності на житлові приміщення.

Наразі Мінрегіон очікує від учасників обговорення Концепції на пропозиції по досягненню цілі 10.4 Програми діяльності КМУ «Українці мають комфортне та доступне житло» до 21 лютого 2020 року включно.

З текстом Концепції та планом її реалізації можна ознайомитись ТУТ .

Повернутися вгору