Мінрегіон та МВС координують роботу щодо вирішення питань довгобудів

07.09.2020

07 вересня у Мінрегіоні відбулось засідання Міжвідомчої робочої групи з питань сприяння постраждалим інвесторам у добудові об’єктів незавершеного житлового будівництва. Співголовами групи є перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський та заступник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

У заході взяли участь представники Уряду, Національного банку, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, інвесторів об’єктів житлового будівництва та народні депутати.

«Необхідно виробити дієвий механізм для того, щоб ми на ділі могли вирішити питання постраждалих інвесторів та не допустити виникнення таких ситуацій в майбутньому. Кожна ситуація вимагає індивідуального підходу. Команда Мінрегіону має розуміння проблеми та певний зріз напрацювань, ми готові максимально працювати в рамках цієї групи, зокрема в частині підготовки нормативно-правової бази», – зазначив перший заступник Міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський.  

В ході засідання учасники обговорили проблемні питання добудови об’єктів незавершеного житлового будівництва, шляхи їх вирішення, а також сприяння постраждалим інвесторам.

«Маємо чітке завдання за 2 місяці напрацювати проекти законодавчих актів та нормативно-правових документів, які б унеможливили в майбутньому шахрайство з грошима інвесторів, а також сформувати дорожню карту тих проблемних об’єктів, які вже існують в Україні», – сказав Антон Геращенко.

Для забезпечення ефективної роботи Робочої групи під час засідання було створено підгрупи щодо розроблення механізму добудови проблемних об’єктів незавершеного житлового будівництва та посилення фінансового контролю за використанням коштів, інвесторів фізичних та юридичних осіб, залучених до будівництва об’єктів на чолі з головою Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку України, а також щодо підготовки змін в законодавство у сфері містобудівної діяльності щодо сприяння постраждалим інвесторам у добудові об’єктів незавершеного житлового будівництва на чолі з першим заступником Міністра розвитку громад та територій Василем Лозинським.

Засідання Міжвідомчої робочої групи відбуватимуться на постійній основі. До роботи підгруп залучені як представники органів влади, так і інвестори будівництва.

Довідково:

Міжвідомчу групу утворено Постановою КМУ від 12 серпня 2020 року №714 «Про утворення Міжвідомчої робочої групи з питань сприяння постраждалим інвесторам у добудові об’єктів незавершеного житлового будівництва».

Міжвідомча група є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України.

До складу входять представники Уряду, банківських установ, інвесторів об’єктів житлового будівництва, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, народні депутати.

Основними завданнями Міжвідомчої робочої групи є:

1) сприяння забезпеченню координації дій центральних і місцевих органів виконавчої влади з питань сприяння постраждалим інвесторам у добудові об’єктів незавершеного житлового будівництва;

2) визначення шляхів, механізму і способів вирішення проблемних питань, що виникають у сфері захисту інтересів інвесторів об’єктів незавершеного житлового будівництва;

3) розроблення пропозицій щодо удосконалення нормативно-правової бази у сфері захисту інтересів інвесторів об’єктів незавершеного житлового будівництва.

Повернутися вгору