Мінрегіон: У межах підготовки до головування України в Дунайській Стратегії визначено перелік політичних пріоритетів

07.06.2021

Україна активно готується до головування у Стратегії ЄС для Дунайського регіону (ЄСДР), яке розпочнеться у листопаді. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій з питань європейської інтеграції, Національний координатор України у ЄСДР Ігор Корховий під час онлайн-засідання ТРІО Стратегії ЄС для Дунайського регіону. 

«Протягом свого головування у Стратегії Україна приділятиме значну увагу заходам, що спрямовані на розвиток громадянського суспільства. А також на створення гідних передумов для розвитку кожного мешканця Дунайського регіону, який зможе самостійно реалізувати та примножити власний потенціал. Наразі розроблено проєкт Програми головування, який містить політичні та тематичні пріоритети», –  зазначив заступник Міністра.

Серед презентованих політичних пріоритетів українського головування визначено: 

  • синхронізацію пріоритетів Стратегії з програмами ЄС, національними,  регіональними та операційними програмами (embedding);
  • підвищення інституційної спроможності ЄСДР;
  • посилення ролі громадянського суспільства у реалізації ЄСДР;
  • проведення моніторингу, оцінки реалізації та впливу ЄСДР.

За результатами зустрічі українська сторона отримала позитивний відгук щодо запропонованих пріоритетів та шляхів їх імплементації. Їх буде включено до проєкту Програми головування України в ЄСДР у 2022 році. 

Заступник Міністра Ігор Корховий подякував представникам Контактного пункту Стратегії ЄС для Дунайського регіону, ТРІО та Європейській комісії за тісну співпрацю. «Ми високо цінуємо вашу допомогу і розраховуємо на неї і надалі», –  сказав він. 

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час панельної дискусії «Дунайський шлях в Європейський Союз» наголосив, що Україна стала першою країною, яка, не будучи членом Євросоюзу, головуватиме у Дунайській Стратегії у найближчий рік і відповідатиме за визначення пріоритетних напрямків співпраці країн у рамках ініціативи.

Повернутися вгору