Мінрегіон: Участь у Дунайській Стратегії – ще один крок України до Євросоюзу

14.05.2021

Перспективи розвитку областей, які залучені до Дунайської Стратегії, а також питання транскордонного співробітництва обговорили учасники панельної дискусії «Дунайський шлях в Європейський Союз», яка відбулася у Мінрегіоні. Привітав учасників заходу Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

«Для України День Європи – привід вкотре засвідчити цінності нашої держави, прагнення жити в мирі, злагоді й будувати своє майбутнє у колі країн об’єднаної Європи. Цьогоріч ми відзначаємо його з особливою гордістю. Україна стала першою країною, яка, не будучи ще членом Євросоюзу, головуватиме у Дунайській Стратегії у найближчий рік і відповідатиме за визначення пріоритетних напрямків співпраці країн у рамках ініціативи», – наголосив Олексій Чернишов.

Своєю чергою заступник голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло зазначив, що Дунайська Стратегія «наближає країни Західних Балкан, Молдову та українські регіони до Європейського Союзу».

Під час заходу заступник Міністра розвитку громад та територій з питань європейської інтеграції Ігор Корховий наголосив, що головування у Дунайській Стратегії для України – ще одна можливість вивчити досвід сусідів по регіону.

«Кожна спільна з Європейським Союзом платформа прискорює євроінтеграційний рух України, особливо, коли йдеться про співробітництво в масштабах одного з найбільших регіонів центральної Європи», – підкреслив Ігор Корховий.

Зазначимо, Дунайська стратегія – це платформа, що передбачає співпрацю 14 країн дунайського регіону. Українська частина Стратегії охоплює Одеську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області. Держави-учасники співпрацюють у сферах судноплавства, охорони навколишнього середовища, освіти, безпеки, туризму та підтримки конкурентоспроможності підприємств.

Повернутися вгору