Мінрегіон вивчає необхідність впровадити нові зміни у ДБН, щоб у кафе проектувалися організовані ігрові куточки для дітей

31.07.2019

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо проектування ресторанів, кафе та інших закладів харчування. Зокрема, наразі вивчається пропозиція – проектувати організовані ігрові куточки для дітей у цих закладах.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“Проводив опитування на своїй сторінці у Facebook щодо необхідності обов’язкових дитячих ігрових зон у приміщеннях ресторанів і кафе. І хоча переважна більшість проголосувала “ЗА”, багато хто висловив думку, що такі ігрові зони потрібні не у всіх ресторанах і кафе та мають, у першу чергу, залежати від формату закладу. Тому зараз плануємо більш детально вивчити це питання для можливого внесення змін у державні будівельні норми”, – написав він.

Парцхаладзе наголосив, що у цьому питанні дуже важливо визначити конкретні вимоги не тільки до розмірів та їх відокремлення від загальних залів у закладах харчування, а обов’язково – безпеки облаштування таких приміщень або зон. Щоб це було безпечно для дітей, а також не порушувався комфорт і затишок інших відвідувачів. “Погоджуюсь на 100%, що у барах та клубах дитячі зони точно не потрібні. Проте cьогодні і в Києві, і в інших містах є багато сімейних закладів, які можна відвідувати з дітьми у тому числі. І не завжди для них передбачені такі зручності як ігрова зона. А норми ДБН настільки застарілі, що там визначається можливість це робити лише в дитячих кафе. Тому думаю, що їх влаштування і в інших актуальних для цього закладах має бути обов’язково передбачене”, – додав заступник Міністра.

Довідково:

ДБН “Підприємства харчування” встановлюють вимоги проектування нових і реконструйованих закладів харчування, які знаходяться в окремих будівлях, входять до складу багатофункціональних комплексів і будівель іншого призначення, вбудовуються та прибудовуються до житлових будинків. Вимоги цих норм поширюються на проектування всіх типів підприємств харчування, незалежно від їх форми власності, окрім мобільних або тимчасових (сезонних) об’єктів.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

IMG_6830

Повернутися вгору