Мінрегіон визначає напрями розвитку технічного регулювання у будівництві на найближчі 10 років

09.02.2021

Мінрегіон впроваджує системні, комплексні зміни у сфері технічного регулювання та нормативного забезпечення у будівництві.

Довгий час технічне регулювання у будівництві в Україні, зокрема, оновлення ДБН та стандартів, характеризувалося відсутністю комплексного, підходу, що спричинило роздрібненість та фрагментарність існуючого на сьогодні нормативного забезпечення у будівництві.

Тому наразі Міністерством розроблено проект Концепції розвитку в Україні системи технічного регулювання та нормативного забезпечення у будівництві. Реалізувати її передбачається до 2031 року.

У цій Концепції Мінрегіон поставив мету визначити основні принципи створення ефективної та дієвої системи технічного регулювання, яка відповідатиме європейській.

«Запропонований підхід передбачає повне оновлення діючих ДБН, які будуть орієнтовані на параметричний метод нормування, забезпечення інклюзивності, інноваційні нововведення, враховуватимуть провадження ВІМ-технології та життєвий цикл об’єкта будівництва – «від проєктування до ліквідації», – зазначає Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Окрім того, потягом 10-ти років планується прийняття в Україні, як національних, не менше 90% європейських стандартів на будівельну продукцію

Після затвердження Концепції Урядом на її виконання буде розроблений план заходів.

Проект Концепції розміщено на сайті Мінрегіону для обговорення.

Зауваження та пропозиції прийматимуться протягом 15 днів на електронну адресу [email protected]

Повернутися вгору