Мінрегіон запропонує до 50% відшкодування за комплексну термомодернізацію будівель – Геннадій Зубко

04.02.2016

DSC_0027Мінрегіоном готуються зміни до плану проведення заходів з термомодернізації, які дозволять покращити умови компенсації «теплих» кредитів та ефективніше використовувати кошти.
Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко на брифінгу в четвер.
«За умови проведення комплексної термомодернізації будівлі – встановлення індивідуального теплового пункту, утеплення стін, заміни вікон, ремонту даху – ми будемо пропонувати до 50% компенсації «теплого» кредиту», – пояснив Геннадій Зубко.
Урядовець наголосив, що Мінрегіоном спільно з Урядом Німеччини розроблена концепція створення Фонду енергоефективності, який наповнюватиметься за рахунок коштів Державного та місцевих бюджетів, донорів. За його словами, в цю модель включено можливість спрямовувати зекономлені від субсидій кошти в результаті проведення енергоефективних заходів. «Модель пропрацьовано разом з ЄС і ми сподіваємось залучити кошти міжнародних донорів», – сказав він.
«Наша задача на цей рік сформувати методичний посібник з проведення утеплення будинків. Ми запропонуємо також типові проекти утеплення для серійних багатоповерхівок. Але для цього потрібно прийняти Закон «Про енергоефективність будівель», розроблений згідно з Директивою Європейського Парламенту та Ради ЄС 2010/31/ЄС», – розповів Геннадій Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра

Повернутися вгору