Мінрегіон затвердив фінансування будівництва або реконструкції близько 40 об‘єктів культури в регіонах України у 2019 році

09.08.2019

У всіх областях України триває реалізація важливих інфраструктурних проектів в рамках фінансування з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), головним розпорядником коштів якого є Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Наразі вже затверджено фінансування майже 40 об’єктів у сфері культури на суму близько 290 млн грн. Це будівництво, реконструкція і капремонт театрів, музеїв, бібліотек, будинків і центрів культури та дозвілля.

“Майже 40 об’єктів у сфері культури буде профінансовано в цьому році в областях України за рахунок Держфонду регіонального розвитку. Серед них – перша черга реконструкції Черкаського академічного обласного театру та реконструкція з теплореновацією Чернігівського обласного театру, реконструкція обласного художнього музею в Запоріжжі, реставрація обласного краєзнавчого музею в Житомирі, оновлення музейного комплексу “Лемківське село” та інші проекти”, – повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Він також нагадав, що 30 липня були опубліковані та вступають в дію з 1 листопада нові державні будівельні норми щодо проектування закладів культури – ДБН “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади”. Вони впроваджують низку нововведень для підвищення безпеки і комфорту людей у театрах, кінотеатрах, концертних залах та інших культурних закладах. Наприклад:

  • впроваджені сучасні вимоги до акустики;
  • введені обов’язкові вимоги щодо влаштування безбар’єрного простору;
  • прибрано застарілі вимоги в проектуванні кінопроекційних кімнат;
  • введені нові вимоги щодо підвищеної безпеки під час евакуації з кінотеатрів у складі ТРЦ;
  • збільшено в 2 рази кількість жіночих вбиралень у театрах та кінотеатрах.

Вцілому вже схвалено фінансування з ДФРР на реалізацію 707 проектів регіонального розвитку у всіх областях України. Це будівництво і реконструкція шкіл і дитячих садків (277 проектів), закладів охорони здоров’я та соцзахисту (109 проектів), культури (38 проектів), спорту (131 проект), дорожньо-транспортної інфраструктури (47 проектів), водопостачання та водовідведення (50 проектів) та інші важливі регіональні проекти.

З їх переліком можна ознайомитися за посиланнями: https://bit.ly/2KAONDw , https://bit.ly/2KCjzMg .

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

Повернутися вгору