Містобудівний кадастр – це основа розвитку територіальних громад, – Наталія Козловська

26.05.2021

Містобудівний кадастр – це основа розвитку територіальних громад. На цьому наголосила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Земля».

«Містобудівний кадастр – дієвий інструмент для прийняття управлінських рішень щодо сталого розвитку територій територіальних громад. Варто зазначити, що Єдина державна електронна система у сфері будівництва в подальшому буде невід’ємною частиною містобудівного кадастру, а це, в свою чергу, дасть можливість з одного боку легкої та прозорої реєстрації дозволів на будівництво та введення об’єктів в експлуатацію, а з іншого – ефективного контролю на всіх етапах пов’язаних з будівництвом об’єктів», – зазначила Наталія Козловська.

Заступник Міністра також повідомила про ключові новації у сфері просторового планування, зокрема, про запровадження нового виду містобудівної документації на місцевому рівні – комплексного плану просторового розвитку територій територіальних громад.

«Ця містобудівна документація має декілька складових та поєднує в собі містобудівну та землевпорядну документації. Відтак, комплексні плани включатимуть в себе як генеральні плани населених пунктів, так і планування територій за їх межами», – підкреслила Наталія Козловська.

За словами заступника Міністра, змінилася і форма містобудівної документації. Якщо раніше генеральні плани населених пунктів, детальні плани території та інша містобудівна документація переважно розроблялися у паперовому вигляді, відтепер вони матимуть електронну форму, що включатиме геопросторові дані для подальшого їх внесення до містобудівних кадастрів та Державного земельного кадастру.

Нагадаємо, раніше заступник Міністра Наталія Козловська повідомила, що для продовження цифровізації сфери містобудування необхідним є завершення створення Державного Містобудівного кадастру.

Повернутися вгору