Міжвідомча координаційна комісія з питань регіонального розвитку створить конструктивний діалог між центральними і місцевими органами виконавчої влади

02.03.2016

2

1 березня в Мінрегіоні під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка відбулося перше засідання новоствореної Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку за участі керівників центральних і місцевих органів виконавчої влади, всеукраїнських асоціацій, наукових установ та інших учасників, задіяних у сфері регіонального розвитку.

Комісія як консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів координуватиме діяльність органів виконавчої влади при формуванні та реалізації державної регіональної політики.

Комісія сприятиме узгодженню довгострокових стратегій, планів і програм розвитку на державному, регіональному та місцевому рівнях, визначенню механізмів та інструментів вирішення питань розвитку регіонів, а також запровадженню так званого територіально-орієнтованого підходу, при якому міністерства свої секторальні політики та заходи спрямовуватимуть на розвиток регіонів з урахуванням специфіки кожного з них.

Під час засідання відбувся конструктивний та плідний діалог між центральними і місцевими органами виконавчої влади, зокрема було підведено підсумки проведеної у 2015 році роботи з формування та реалізації державної регіональної політики, презентовано Генеральну схему планування території України та геопортал адміністративно-територіального устрою України, обговорено стан виконання основних завдань Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року (за ціллю «Підвищення рівня конкурентоспроможності регіонів») і Плану заходів з її реалізації та визначено основні завдання у сфері регіонального розвитку на 2016 рік.

За результатами засідання вироблено Пропозиції та рекомендації Комісії з реалізації  пріоритетних завдань та вирішення проблемних питань розвитку регіонів у І півріччі 2016 року.

Таким чином, Комісія стала дієвим механізмом координації та реагування центральних органів виконавчої влади на проблеми розвитку регіонів.

Проведення наступного засідання заплановано на червень 2016 року.

Нагадаємо також, що нещодавно Урядом затверджено Типове положення про агенцію регіонального розвитку, що дозволить створити мережу таких агенцій на засадах партнерства між державним, приватним та громадським секторами, організаціями роботодавців та їх об’єднаннями.

Повернутися вгору