Модернізація шкільних харчоблоків: представників громад навчають розробляти проєкти для отримання субвенції

10.02.2022
Модернізація шкільних харчоблоків представників громад навчають розробляти проєкти для отримання субвенції

Розпочалась серія інформаційних сесій щодо розробки проєктів з модернізації харчових блоків для голів громад. Відтак громади отримають практичні знання для участі у відборі проєктів на державне фінансування. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря під час онлайн-наради, яку ініціювала Асоціація міст України спільно з Мінрегіоном та ГО «Національна асоціація громадського харчування».

«Цьогоріч на модернізацію харчоблоків виділена окрема субвенція у розмірі 1,5 мільярда гривень. Ми дуже хочемо, аби якомога більше громад отримали кошти на оновлення харчових блоків та їдалень. Тому запустити серію інформаційних сесій з експертами у цьому питанні. Відтак громади дізнаються всі деталі щодо якісної розробки проєктів. Найфаховіші пропозиції отримають фінансування на оновлення харчоблоків», — зазначив заступник Міністра.

Зазначимо, у Міністерстві розвитку громад та територій розробили інформаційний посібник з будівництва харчових блоків у середніх загальноосвітніх школах. Рекомендації стосуються як звичайних шкільних харчоблоків, так і харчоблоків так званих «опорних кухонь», які зможуть забезпечувати доставку їжі в інші заклади загальної середньої освіти. Завантажити та ознайомитися з інформаційним посібником можна за посиланням https://bit.ly/3L2toBB.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що у 2022 році громади отримають рекордну підтримку від держави на розвиток та розбудову інфраструктури. 

Довідково

За ініціативи першої леді Олени Зеленської в Україні триває реформування системи шкільного харчування. Реформа впроваджується Міністерством освіти і науки, Міністерством охорони здоров’я, Міністерством розвитку громад та територій, Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Повернутися вгору