На модернізацію Миколаївського водоканалу ЄІБ надав 5,11 млн євро грантової підтримки, – Зубко

19.10.2018

Сьогодні Урядом України та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) було підписано Лист про внесення змін № 3 до Фінансової угоди між Україною та ЄІБ, яким подовжено реалізацію інвестиційного проекту «Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаїв» до 2020 року. Також було підписано Грантову угоду між Україною та ЄІБ в рамках програми фонду E5P (Східноєвропейське партнерство з енергоефективності та навколишнього середовища) на суму 5,11 млн євро, які спрямовані для фінансування обладнання, необхідного для модернізації системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаїв, а саме – поліпшення та ефективної роботи насосних станцій, водопровідних і каналізаційних мереж.

Угоду підписали: Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко та Віце-президент ЄІБ Вазил Худак.

«Це дуже важливий проект для місцевої влади і жителів громади і, я дякую європейським колегам за надану підтримку. Його реалізація сприятиме не тільки модернізації Миколаївводоканалу і впровадженню нових технологій, а в першу чергу передбачено повне оновлення існуючої інфраструктури комунального підприємства. Термін виконання таких робіт є невеликим і вже результати ми побачимо наприкінці 2020 року», – зазначив Геннадій Зубко.

Віце-президент ЄІБ Вазил Худак зазначив: «Підтримка проекту «Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаїв» демонструє зобов’язання ЄС та міжнародного співтовариства покращити доступність чистої води та захистити природне середовище на користь громадян України.  Це також допоможе Україні виконати свої міжнародні зобов’язання відповідно до Конвенції про захист Чорного моря від забруднення “.

У свою чергу, керуючий фондом E5P Андерс Лунд зазначив: «Проект забезпечить дотримання вимог з охорони здоров’я та екології національного і міжнародного законодавства, а також дасть більш високу якість послуг з водопостачання та водовідведення для населення.  Інвестиції підтримають надзвичайні та ефективні заходи щодо забезпечення водопостачання, збору та очищення стічних вод, а також розширення подачі трубопроводів водою в райони, де зараз відсутній доступ до якісної питної води».

 Довідкова інформація:

 Європейський інвестиційний банк, як найбільший у світі багатосторонній позичальник та кредитор за обсягами, надає фінансування та експертизу для надійних та стабільних інвестиційних проектів, які сприяють досягненню цілей політики ЄС.  Більше 90% діяльності ЄІБ зосереджено на Європі, але також підтримують зовнішню політику та політику розвитку ЄС.

Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та навколишнього середовища (E5P) спрямовує свою діяльність на заохочення інвестицій в енергозбереження та екологічні проекти у країнах Східного партнерства.  Фонд об’єднує фінансові внески з ЄС та групи з 21 країни, які потім використовуються для залучення національних коштів та позик від міжнародних фінансових.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Повернутися вгору