На Рівненщині отримали майже 200 млн гривень платежів за землю

23.12.2015

Rivne oblastУ Рівненській області за 11 місяців поточного року надходження до місцевих бюджетів від земельних платежів склали 198,5 млн гривень. Ця сума на 53 млн гривень більша, ніж за аналогічний період минулого року. Отримані кошти – сукупний об’єм надходжень орендної плати, доходів від продажу землі та відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв.

Найбільшу частку доходів бюджетів – 113,6 млн гривень отримали від плати за оренду землі. Обсяг надходжень збільшився на 30,9 млн гривень у порівнянні із аналогічним періодом минулого року. Суб’єкти господарювання сплатили 62,3 млн гривень земельного податку (на 17,2 млн гривень більше, ніж минулого року). Ще 20,9 млн гривень отримали від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що на 5,1 млн гривень перевищує тогорічні показники. У порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв надійшло 1,7 млн гривень.

Довідка

Плата за землю здійснюється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі. База для оподаткування – нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, а також  площі земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Прес-служба Держгеокадастру

Повернутися вгору