На Рівненщині землевпорядники провели повторну нормативну грошову оцінку всіх земель населених пунктів області

10.12.2015

На Рівненщині землевпорядна служба провела повторну нормативну грошову оцінку земель 1026 населених пунктів, що становить 100% від їх загальної кількості. До переліку поселень входять 999 сіл, 16 селищ міського типу та 11 міст.

На сьогодні в області по 11 населених пунктах виготовлені та передані на затвердження технічні документації. Укладені договори на виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель ще по двох населених пунктах. Фінансування робіт ведеться за рахунок коштів місцевих бюджетів, в тому числі, що надійшли у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв.

Для земель розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення нормативна грошова оцінка проводиться не рідше, ніж один раз на 5-7 років. Оновлені дані використовуються для встановлення обґрунтованих платежів за землю, зокрема, розрахунку вартості оренди та визначення земельного податку. При затвердженні повторної нормативної грошової оцінки збільшується орендна плата за землю. Як наслідок, надходження до місцевих бюджетів зростають.

У першому півріччі 2016 року заплановано провести повторну оцінку 97 населених пунктів, дія нормативної грошової оцінки земель яких спливає найближчим часом.

Прес-служба Держгеокадастру

Повернутися вгору