На засіданні оперативного штабу ДСНС Геннадій Зубко затвердив План протипаводкових заходів

16.03.2018

Не дивлячись на настання календарної весни, маємо вже з завтрашнього дня суттєве погіршення погодних умов майже по всій території України. Тому, я наголошую – надзвичайні погодні ситуації, які виникали в кінці 2017-2018 року з відключенням електропостачання, ожеледицею, налипанням снігу, штормовим вітром – ще раз підтвердили актуальність розроблених і затверджених регіональних планів. В найближчі дні дві третини магістралей країни буде під червоним рівнем загрози. Тому є ще час скоординувати техніку і прийняти необхідні управлінські рішення. Крім того, наголошую – комунікація з людьми, автотранспортними підприємствами, пасажирськими перевізниками, а також робота соціальної інфраструктури  – завдання номер один. Про це на засіданні оперативного штабу ДСНС щодо погіршення погодних умов повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Також під час засідання штабу ДСНС Віце-прем’єр-міністр затвердив План протидії загрозам і реагування на надзвичайні ситуації під час сходження криги і пропуску повені.  Планом передбачається – утворення восьми районних центрів оперативного реагування. По кожному району сформовано міжвідомчу групу сил з загальною чисельністю 43 тисячі особового складу і понад 1,5 тисячі техніки. Це –  ДСНС, Держводагентство, Укравтодор, Міненерговугілля, Нацполіція, Нацгвардія і Міноборони. За словами Голови ДСНС Миколи Чечоткіна, при ускладненні обставин в пунктах пропуску повені і сходження криги основні сили міжвідомчого угрупування будуть зосередженні на виконанні заходів – евакуація людей і майна, доставка продуктів харчування, медикаментів і інших необхідних першочергових засобів, відкачування води з житлових будівель, укріплення дамб тощо. Окремим завданням є захист гідроспоруд Дніпровського каскаду, водосховищ, ГЕС, шлюзів, дамб. Для підриву крижаних заторів під час сходження криги передбачено 57 піротехнічних розрахунків ДСНС і ЗСУ.

«Я звертаюсь до керівників областей ще раз пропрацювати питання зливової інфраструктури. Після проходження антициклону ми очікуємо швидкого потепління, тому звертаю увагу комунальних служб – стан зливової інфраструктури має бути перевірений стовідсотково не лише в містах, де щорічно відбуваються підтоплення, а й в усіх населених пунктах», – наголосив Геннадій Зубко.

Прес-служба Віце-премєр-міністра України

Повернутися вгору