Наше завдання – мотивувати людину економічно до персональних енергоінвестицій, – Геннадій Зубко

15.06.2016

При створенні Фонду енергоефективності, наше завдання – мотивувати людину економічно до персональних енергоінвестицій. Вона має усвідомити переваги енергоефективності для власного домогосподарства. Про це у своєму блозі у виданні «Сегодня» написав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Він наголосив, що шлях кожного «клієнта» до власної енергоефективності в рамках роботи Фонду буде максимально простим. «За допомогою онлайн-платформи він обиратиме тип проекту, енергоаудитора, пропозиції будівельної компанії та банку, якщо необхідний кредит. Важливо, що погашення кредиту почнеться тільки після пільгового періоду, коли проект буде реалізовано і досягнуто фактичної економії. Тому щомісячні кредитні платежі будуть менше економії на комунальних рахунках. Таким чином заходи з енергоефективності за участі Фонду стануть економічно привабливим для пересічного домогосподарства», – написав Геннадій Зубко.

“Так, наприклад, річний рахунок пересічного домогосподарства сягає 14 тисяч грн. Реалізація проекту з енергоефективності дозволить економити щороку 8,5 тис. При цьому щорічні платежі за кредитами сягатимуть лише 6,5 тисяч. Таким чином економія домогосподарства до виплати кредиту складатиме щороку 2 тисячі гривень. А після його погашення – 8,5 тисяч. Таким чином домогосподарства отримають внаслідок реалізації проекту вагомі переваги. Серед них – додаткова капіталізація будинку та підвищення його ринкової вартості, економія з урахуванням обслуговування теплових кредитів, підвищення комфорту житла, економія у 50% за тепло», – зазаначив Віце-прем’єр-міністр.

Нагадаємо, Модель функціонування  Фонду енергоефективності, принципи його роботи, механізми фінансування, можливості для домогосподарств та ОСББ будуть обговорені 23 червня 2016 р. в НСК «Олімпійський» на  Українському форумі з енергоефективності’16 під назвою «Фонд енергоефективності. Ключовий START–UP УКРАЇНИ». 

Повернутися вгору