Наталія Хоцянівська: Причина перебоїв із теплопостачанням у Світловодську — аварії на тепломережах

24.11.2021
Мінрегіон

Усі регіони України відзвітували про підключення житлових будинків до тепла на 100%. Про це під час брифінгу зазначила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська. Причина ж перебоїв із теплопостачанням у Світловодську (Кіровоградська область) та селі Банилів (Чернівецька область) — аварійні ситуації.

«Місцева влада має в найкоротші терміни консолідувати зусилля і забезпечити людей теплом. Наразі в місті Світловодськ працюють бригади для усунення поривів на тепломережах. Сили регіону мають бути зосереджені на тому, щоб терміново забезпечити 100% будинків теплом», — наголосила Наталія Хоцянівська. 

Заступниця Міністра також зазначила, що у селі Банилів на Буковині функціонує система «індивідуального» опалення, а не централізованого. У населеному пункті наразі триває ремонт аварійного газопроводу. Облдержадміністрація проінформувала, що ремонтні роботи будуть завершені до кінця тижня і проблему з перебоями з теплопостачанням буде розв’язано.

Також заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська наголосила на тарифній політиці у регіонах, зазначивши, що вартість тепла та гарячої води у цьому опалювальному сезоні для населення зростати не мають.   

«Це — умова, яка зафіксована в Меморандумі щодо сталого проходження опалювального сезону, й регіони мають її дотримуватися. Голови обласних державних адміністрацій мають доручення тримати це питання на контролі», — зазначила Наталія Хоцянівська. 

Нагадаємо, згідно з Меморандумом у цьому осінньо-зимовому періоді забезпечено одну з найнижчих на ринку цін на газ для виробників тепла (ТКЕ) для населення — 7 420 грн за тис куб. м з ПДВ (згідно з трирічним договором постачання природного газу, запропонованим Нафтогазом у рамках Обсягу I «Фіксований»). Для бюджетних установ та релігійних організацій зафіксована ціна 16,4 грн за куб. м з ПДВ.

Повернутися вгору