Наталія Козловська: В Україні мають провести інвентаризацію «довгобудів»

26.11.2021
Наталія Козловська: В Україні мають провести інвентаризацію «довгобудів»

Урядовий комітет з питань економічної, фінансової політики, паливно-енергетичного комплексу, розвитку громад і територій та захисту довкілля підтримав проєкт постанови «Деякі питання формування переліку об’єктів житлового будівництва, що не прийняті в експлуатацію», розроблений Мінрегіоном. Мета цього документу проведення регіонами повної інвентаризації об’єктів незавершеного житлового будівництва. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

«Формування переліку об’єктів незавершеного житлового будівництва – крок на шляху до вирішення болючого питання “довгобудів”. Ця проблема вимагає чіткого розуміння поточної ситуації, інвентаризації таких об’єктів та перевірки їхнього техніко-економічного стану. Йдеться про повну картину у розрізі всіх областей України», – наголосила Наталія Козловська.

Проєктом постанови передбачено, що усі ОДА та міські держадміністрації мають створити переліки об’єктів житлового будівництва, що не прийняті в експлуатацію. Водночас сформувати щодо кожного з таких об’єктів інвентаризаційну справу.

Зазначимо, статтею 16 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», чітко визначена відповідальність місцевих державних адміністрацій щодо здійснення на відповідних територіях державного контролю за дотриманням договірних зобов’язань забудовниками, діяльність яких пов’язана із залученням коштів фізичних осіб у будівництво багатоквартирних житлових будинків.

Для сприяння постраждалим інвесторам незавершеного житлового будівництва Урядом у серпні 2020 року було утворено Міжвідомчу робочу групу за участі представників Мінрегіону, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції тощо.  Її основними завданнями є сприяння забезпеченню координації дій центральних і місцевих органів виконавчої влади з питань сприяння постраждалим інвесторам у добудові об’єктів незавершеного житлового будівництва, а також розроблення пропозицій щодо удосконалення нормативно-правової бази з цих питань.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що створення умов для розв’язання житлових проблем громадян – важливий виклик сьогодення.

Повернутися вгору