Необхідно нівелювати дублювання повноважень районної і місцевої влади в районах, покритих ОТГ. І це можливо тільки законодавчо, – Зубко

22.06.2019

2019 рік – останній щодо добровільного об’єднання громад. Ми розраховували на те, що парламентські вибори будуть восени, і ми зможемо разом з парламентськими провести останнє добровільне об’єднання громади, і практично поставити крапку. А на наступний рік перейти вже маючи всі перспективні плани. Наразі вони готові на 90%. Про це в  інтерв’ю інтернет-виданню «Лівий берег» заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Зараз ми розірвані по системі менеджменту. У нас є голова ОТГ, який управляє, і голова райдержадміністрації, який саботує. Або, наприклад, є 17 районів, повністю покритих ОТГ, і відбувається дублювання повноважень районної та місцевої влади. Відповідь повинна дати зміна законодавства, але парламент  не розглядає ці питання», – зазначив Геннадій Зубко.

Щодо термінів так званої примусової децентралізації, Зубко підкреслив, що для цього потрібно політична воля і буквально півроку, щоб поставити крапки над «і». Маючи перспективні плани, затвердити межі нових громад, і з ЦВК підготувати дільничні комісії для виборів.

Прес-служба  Віце-прем’єр-міністра України

Повернутися вгору