Нормативна база в будівництві: Перелік наукових досліджень буде доповнено новими розробками

23.09.2021
Наталія_Козловська

Секція технічного регулювання та нормативного забезпечення у будівництві Науково-технічної ради Мінрегіону схвалила доповнення переліку наукових робіт з пріоритетних напрямів у сфері будівництва, нормування та стандартизації, виконання яких планується розпочати у 2021 році. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

«Зміни в будівельній галузі продовжуються й наразі ми працюємо над оновленням нормативної бази. Секція технічного регулювання та нормативного забезпечення у будівництві Науково-технічної ради Мінрегіону схвалила пропозиції щодо доповнення переліку наукових робіт. Відтак Міністерство загалом планує протягом 2021 – 2022 року впровадити близько 300 наукових розробок у будівництві», – зазначила Наталія Козловська.

Йдеться зокрема про:

  • виконання 7 розробок з пріоритетних напрямів розвитку будівельної сфери – впровадження європейського Регламенту 305, інклюзії, містобудування та  ціноутворення;
  • розроблення  нових редакцій 9 ДБН;
  • розроблення 134 національних стандартів, з них більш ніж половина – це національні стандарти, ідентичні європейським гармонізованим стандартам.

Зазначимо, також були розглянуті звіти щодо виконання науково-технічних розробок «Проведення аналізу та розроблення науково обґрунтованих пропозицій щодо складання переліку європейських документів з визначення прийнятності» та «Проведення аналізу та розроблення науково обґрунтованих пропозицій щодо складання переліку національних стандартів для цілей застосування Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку». Ці розробки направлені на імплементацію в Україні Регламенту ЄС 305.

За результатами проведеного аналізу, Мінрегіоном буде сформовано переліки європейських документів з визначення прийнятності, які можуть застосовуватися для видачі висновку про технічну прийнятність, та національних стандартів для цілей застосування Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку».

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Уряд затвердив формат електронних документів містобудівної документації.

Повернутися вгору