Норвегія зацікавлена у поглибленні співпраці з Україною у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики

19.02.2016

Держенергоефективності-2Про це йшлося на зустрічі Держенергоефективності з колегами з Міністерства закордонних справ Норвегії, Директорату з питань водних ресурсів та енергії Норвегії, Норвезько-української торгової палати.

«Норвегія має передовий досвід розбудови сектору відновлюваної енергетики. Ми цінуємо можливість перейняти такий досвід. Це сприятиме розвитку «зеленої»  енергетики в Україні”, – сказав директор Департаменту відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива Держенергоефективності Дмитро Коваленко.

Старший радник Міністерства закордонних справ Норвегії Олав Берстад зазначив, що Норвегія має достатньо напрацювань не тільки у технологічно-проектних рішеннях, а й в інвестиційній діяльності. “За нашої підтримки в українських містах реалізується ряд проектів. Ми задоволені результатами та зацікавлені у подальшому поглибленні співпраці”, – зауважив він.

За його словами, Норвегія – один з найбільших інвестиційних донорів ЄС. У найближчі сім років донорський внесок становитиме близько 2,8 млрд євро. «Частину цих коштів планується спрямувати на співпрацю з нашими східноєвропейськими партнерами, в першу чергу з Україною”, – сказав Олав Берстад.

Норвезькі колеги також високо оцінили дієвість урядової програми співфінансування енергоефективних заходів у житлових будівлях та зацікавилися можливістю долучитися до неї.

Прес-служба Держенергоефективності

Повернутися вгору