Новий маршрут «Шовкового шляху» потрібно наповнити конкретними проектами від українського бізнесу – Геннадій Зубко

18.02.2016

зубко мзсНам потрібні конкретні запити, пропозиції від українського бізнесу і найголовніше визначити можливості по наповненню нового «Шовкового шляху», розробки нових інвестиційних проектів, які можуть бути реалізовані в Україні.

Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко на засіданні Ради експортерів та інвесторів при МЗС України з питань ефективних логістичних рішень для забезпечення експорту української продукції на ринки Центральної Азії та Китаю, а також – перспективам використання нового «Шовкового шляху».

«Ми розширюємо транзитні можливості України, забезпечуємо високу якість послуг перевезень, створюємо якісну логістичну систему та переробку. Саме тому ваші пропозиції по розвитку проектів в рамках нового «Шовкового шляху» допоможуть нам викристалізувати інтереси української сторони для наших партнерів по цьому проекту», – сказав Геннадій Зубко.

«Цей шлях дає нам можливість розвивати в Україні логістику, переробку та  диверсифікацію експорту своїх товарів», – зазначив Геннадій Зубко.

«Нам потрібно за місяць-півтора підготувати конкретні пропозиції по наповненню проектами цього стратегічно  важливого для України маршруту», – наголосив він.

Урядовець, додав, що зараз вивчаються можливості залучення інвестицій у розвиток пасажирського потоку та вантажного потоку по маршруту нового «Шовкового шляху».

Віце-прем’єр-міністр України підкреслив, що стратегія розвитку маршруту нового «Шовкового шляху» вибудовується на десятки років, тому важливо розвивати залізничну та портову інфраструктуру для її сталої діяльності.

Геннадій Зубко нагадав, що за минулий рік були проведені засідання міжурядових комісій з Казахстаном, Туркменістаном, консультації Азербайджаном та Білоруссю по визначенню конкретних напрямків нашої співпраці.

«Ми доклали багато спільних зусиль для створення цього альтернативного маршруту для переміщення товарів по новому «Шовковому шляху». Тепер найважливішим питанням для його розвитку є наповнення конкретними проектами від українського бізнесу», – наголосив він.

Урядовець повідомив, що готується проведення Трете засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки. «Ми готуємось до підписання “Дорожньої карти”  з реалізації ініціативи побудови економічного поясу Великого шовкового шляху, розвитку інфраструктурних проектів», – додав він.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра

Повернутися вгору