Окупанти зруйнували близько 4500 будинків і майже 400 навчальних закладів, – Олексій Чернишов

26.03.2022
Окупанти зруйнували близько 4500 будинків і майже 400 навчальних закладів, - Олексій Чернишов

Під час війни проти України російський агресор знищив близько 4500 житлових будинків, близько 100 підприємств, близько 400 навчальних закладів і 150 закладів охорони здоров’я.

Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов на брифінгу в Медіацентрі “Україна” 26 березня.

Міністр зазначив, що остаточний підрахунок інфраструктурного збитку можна буде зробити після припинення військових дій і розмінування територій. Він також додав, що, за попередніми оцінками, втрати можуть досягати десятків мільярдів доларів. І ця сума, на жаль, зростає щодня.

Міністр зазначив, що Уряд працює над планом відновлення країни. “Ми вже спростили процедури імпорту будівельної продукції, необхідної для відновлення зруйнованої інфраструктури. Фактично робимо іншу дерегуляцію в цьому напрямку, але для того, щоб починати фізичні роботи з точки зору відновлення, нам потрібно насамперед розмінування територій, очищення об’єктів, які зазнали руйнувань”, – сказав Олексій Чернишов, додавши, що після експертного обстеження буде визначено, що має бути демонтовано, а що реконструйовано. 

Він також зазначив, що для відновлення українських міст будуть залучатися провідні українські та міжнародні фахівці.

Повернутися вгору