Олексій Чернишов: Цифровізація — стратегічний напрям розвитку сфери управління житлом в Україні

18.05.2021

Подальше спрощення процедур та цифровізація є стратегічним напрямом розвитку сфери управління житлом в Україні. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час відкриття міжнародної конференції “Стратегічні напрямки розвитку сфери управління багатоквартирними будинками в Україні”.

“Розвиток житлового-комунального господарства вимагає консолідації зусиль власників житла та представників органів місцевого самоврядування і державного рівня. Важливим компонентом розвитку цієї сфери є цифровізація. Наприклад, йдеться про спрощення процедур — запровадження голосування у багатоквартирному будинку з використанням електронних сервісів, створення електронних реєстрів будинків тощо. Також важливим є питання кваліфікованих кадрів. Від фахового управителя житла та відповідального власника залежить багато”, — підкреслив Олексій Чернишов.

Своєю чергою Голова правління Міжнародної Асоціації менеджменту нерухомості Вернер Меркель наголосив, що “наявність кваліфікованої незалежної людини, яка буде займатися управлінням нерухомістю — це ключовий фактор успіху”.

“Дуже важливо знайти людину, яка буде кваліфікована, і важливо, щоб її підготовка тривала протягом усієї професійної діяльності. Кваліфікацію потрібно підвищувати, інакше є ризик, що в якийсь момент ми застрягнемо у минулому… Управитель житла повинен бути не тільки просвітником, а й партнером. Важливо, щоб власники бачили, що він веде з ними діалог на рівних”, — наголосив Вернер Меркель.

Зазначимо, учасники конференції протягом дня обговорять державну житлову політику України, програму оновлення кварталів та мікрорайонів, досвід країн Європейської спільноти з впровадження масштабної санації та термомодернізації багатоквартирних будинків тощо.

Повернутися вгору