Олексій Чернишов: Допомога США є надзвичайно важливою для українських громад

20.09.2022

Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов зазначає, що допомога США є надзвичайно важливою для українських громад. 

«Через агентство USAID Сполучені Штати впроваджують в Україні численні проєкти. 19 областей вже отримують необхідну техніку для підготовки до зими, серед них — екскаватори, мобільні котельні, генератори», — зазначив Олексій Чернишов.

Міністр Чернишов зазначив, що одним із інструментів підтримки є «Проєкт енергетичної безпеки» USAID. Саме через цей проєкт Уряд Сполучених Штатів Америки передав труби і трубопровідну арматуру вартістю $1,3 млн, що дозволить відновити централізоване теплопостачання для понад 20 000 мешканців Києва. 

Підтримка Уряду США через USAID Проєкт енергетичної безпеки забезпечить теплопостачальне підприємство Києва технічними рішеннями та обладнанням. Це дозволить здійснювати ремонт зовнішніх ділянок теплових мереж і відновлювати тепло та гаряче водопостачання, що є критично важливим у ході підготовки до цього опалювального сезону. Міністр Чернишов зазначив, що ​​це лише мала частка усієї підтримки, яку надає Уряд США.

«Синхронізація зусиль у підтримці громад — одне із ключових завдань у нашій взаємодії з міжнародними партнерами. Координація, обмін інформацією та узгодження дій суттєво посилять спроможність громад перед найскладнішим опалювальним сезоном в історії України. Допомога США є надзвичайно важливою для українських громад. Ми вдячні та упевнені у продовженні плідної співпраці», — зазначив Олексій Чернишов.

Підтримка, яку надає Уряд США через Агентство США з міжнародного розвитку і «Проєкт енергетичної безпеки» USAID, дозволить здійснити реабілітацію зовнішніх ділянок теплової мережі, що допоможе відновити теплопостачання і гаряче водопостачання шести об’єктам у місті Києві, розташованим на вулицях Мостицька, Богатирська, Свободи, Татарська, академіка Туполєва і Данила Щербаківського. Теплові мережі цих вулиць постраждали внаслідок військової агресії росії.

«Уряд США надає всебічну підтримку з самого початку повномасштабного російського вторгнення. Ця підтримка спрямована на забезпечення сталого постачання електрики та тепла в оселі, лікарні, школи та на підприємства по всій Україні. Ця допомога включає також сьогоднішню поставку труб для «Київтеплоенерго» для відновлення постачання тепла та гарячої води понад 22 тисячам киян. Ми працюємо по свій Україні, і наші партнерські стосунки у 19 областях спрямовані на відновлення енергопостачальної інфраструктури для забезпечення теплом понад семи мільйонів українців», — зазначила пані Посол США в Україні Бріджит Брінк.

Нагадаємо, раніше Міністерство розвитку громад та територій та Проєкт енергетичної безпеки, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), підписали Меморандум про взаєморозуміння та домовилися про співробітництво щодо залучення та використання міжнародної технічної допомоги для сприяння та впровадження реформ у сфері централізованого теплопостачання.

Повернутися вгору