Олексій Чернишов: Індустріальні парки є світовим прикладом залучення іноземного капіталу для економічного розвитку країни

09.09.2021
Олексій Чернишов_Індустріальні парки є світовим прикладом

Для економічного зростання регіонів в Україну необхідно залучати й іноземний капітал – одним із ефективних інструментів для цього, який вже апробовано у низці країн, є розвиток мережі індустріальних парків. Про це заявив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов в інтерв’ю Українському радіо.  

«Безумовно, індустріальні парки є типовим світовим прикладом залучення іноземного капіталу. Розбудова мережі таких парків сприятиме створенню нових робочих місць. А це – сплата податків та розвиток регіонів. Наразі мета в найближчі три роки створити інфраструктуру для мережі з 25 індустріальних парків на території нашої країни. Наше завдання – залучення інвестицій у кожен регіон», – зазначив Олексій Чернишов.

Також Міністр наголосив на необхідності розвитку інфраструктури на територіях Донецької та Луганської областей.

«Це буде фокусом роботи в наступному році, у тому числі – розбудова та розвиток індустріальних парків на підконтрольній Уряду України території Донецької та Луганської областей. Таким чином, держава фактично інвестуватиме в мережі, дороги у цих регіонах тощо», – підкреслив очільник Мінрегіону.

За словами Міністра, для ефективного розвитку індустріальних парків, необхідно також створити систему фіскальних стимулів, робота в цьому напрямку триває. Наразі зареєстровані два законопроєкти, які направлені на забезпечення податкових та митних пільг для учасників індустріальних парків. 

Нагадаємо, раніше Верховна Рада підтримала у другому читанні зміни до Закону України «Про індустріальні парки». Зокрема, документ передбачає підтримку розвитку індустріальних парків через:

  • державне фінансування будівництва основної інженерно-транспортної інфраструктури;
  • компенсацію витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж;
  • надання коштів на безповоротній основі для облаштування індустріальних парків та будівництва об’єктів суміжної інфраструктури.
Повернутися вгору