Олексій Чернишов: Ключове завдання нової регіональної політики – стимулювання економічного розвитку регіонів

03.08.2021

Державна стратегія регіонального розвитку до 2027 року визначає в Україні так звані «функціональні типи територій» – інструмент, який допомагає розкривати прихований потенціал кожної громади та кожного населеного пункту. На цьому наголосив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов у коментарі виданню OBOZREVATEL.

«Ключове завдання нової регіональної політики – стимулювання економічного розвитку регіонів. Відтепер у фокусі не лише області у їхніх межах, але й функціональні типи територій, які об’єднують різні території країни за схожістю і потенціалом для розвитку. Наприклад, ми бачимо, з якими викликами та проблемами стикаються жителі віддалених українських сіл. Це і подекуди відсутність централізованого водопостачання, і проблеми з інтернетом, і погане транспортне сполучення. Ці проблеми потрібно вирішувати комплексно, як на Чернігівщині, так і на Львівщині. Саме тому ми виділяємо подібні функціональні типи територій», – пояснив Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Зокрема, в матеріалі наголошується, що у фокусі Державної стратегії регіонального розвитку – села та центри економічного зростання, прикордонні території, гірські території українських Карпат та природно-заповідні зони.

Відтак, введення функціональних типів територій не передбачає внесення жодних змін до Конституції, створення нових органів влади на місцях чи формування окремого бюджету. Йдеться про умовне об’єднання територій за ознаками специфічних потреб і схожого потенціалу розвитку.

Нагадаємо, раніше Олексій Чернишов закликав представників громад не зволікати з розбудовою мережі індустріальних парків.

Повернутися вгору