Олексій Чернишов: Механізми держуправління у містобудуванні необхідно поетапно послабити

02.04.2021

Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій, взяв участь у засіданні Координаційної ради з вирішення проблемних питань у сфері містобудування. 

«Підґрунтям проведення загальнодержавної реформи містобудування є побудова прозорої, ефективної системи управління в містобудівній діяльності. Зростає необхідність поетапного послаблення механізмів державного управління, поряд з цим, важливим аспектом залишається вимога побудови якісної системи публічного державного контролю та нагляду, і приватного контролю та їхнього функціонального поєднання», – зазначив Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій. 

На засіданні розглянули концепцію проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного регулювання у сфері містобудування». Мінрегіоном було проведено ґрунтовну роботу з моніторингу, системного аналізу практики реалізації державної політики у сфері містобудування ефективного механізму регулювання відносин в цій сфері.

«Світовий досвід демонструє, що немає кращого способу боротьби з корупцією, як створення конкурентного прозорого ринкового середовища, дерегуляція та автоматизація надання послуг. Цей законопроєкт направлений на комплексне реформування сфери містобудування. Його прийняття дозволить запровадити концептуально нову прогресивну модель державного управління», – підкреслив Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій. 

Законопроєкт передбачає мінімізацію паперового документообігу, шляхом розширення можливостей Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Розглядається можливість спрощення реєстрації права на виконання підготовчих і будівельних робіт та автоматичного прийняття в експлуатацію об’єктів. Переглянута система містобудівного контролю, розмежовані повноваження органів державної влади, органів місцевого самоврядування та юридичних осіб. 

На засіданні Координаційної ради погодили концепцію законопроєкту та визначили подальші кроки по організації роботи з доопрацювання.

Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного регулювання у сфері містобудування» є першим етапом реформи, наступний крок – проєкт Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення персональної відповідальності у сфері містобудівної діяльності. 

Повернутися вгору