Олексій Чернишов: Мінрегіон працює над оновленням Угоди з ЄС щодо програми підтримки енергоефективності в Україні

15.07.2021

Мінрегіон направив офіційну пропозицію до Представництва ЄС в Україні та Кабінету Міністрів щодо внесення змін до Угоди про фінансування заходу «Програма підтримки енергоефективності в Україні – EE4U», спрямованих на збільшення фінансування Фонду енергоефективності. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов під час зустрічі з керівницею Групи підтримки України – заступницею Генерального директора генерального Директорату з питань політики сусідства та переговорів про розширення Європейської Комісії Катариною Матерновою.

«Ми вдячні за тісну співпрацю з Представництвом ЄС в Україні. Результат наших спільних зусиль — розробка нової Угоди EE4U, яка відкриє шлях до переговорів щодо збільшення фінансування програми підтримки енергоефективності», – зазначив Олексій Чернишов.

Також Катарина Матернова зазначила про можливість створення нових грантових моделей для термомодернізації багатоквартирних будинків.

Під час зустрічі сторони обговорили поточний стан реалізації програми «Енергодім» Фонду енергоефективності, а також результати та подальші плани реформи децентралізації.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зазначив, що Україна впевнено прямує до євроінтеграції, у тому числі долучаючись до ініціативи Європейський зелений курс.

Довідково.

У 2018 році між представниками Європейського Союзу – Європейською комісією та Уряду України – Мінрегіоном, було підписано дві угоди, EE4U та EE4UII – про фінансування Фонду енергоефективності з боку Європейського Союзу. Згідно з домовленостями, ЄС виділило 100 млн євро безповоротної грантової допомоги на співфінансування проєктів термомодернізації багатоквартирних житлових будинків, зокрема, виплати грантів для ОСББ.

Станом на 9 липня Фондом енергоефективності зареєстровано 713 заявок від ОСББ на участь у Програмі. З них за пакетом «A» («Легкий») – 130 заявок, за пакетом B («Комплексний») – 583. Загальна вартість цих проєктів становить 5,64 млрд гривень. Орієнтовний розмір грантів для ОСББ становить 3,65 мільярда гривень.

Водночас 428 проєктів за програмою «Енергодім» вартістю понад 3,2 млрд грн вже на стадії проєктування, реалізації або завершальної стадії.

Загалом учасниками програми «Енергодім» стали понад 63,5 тис. родин.

Повернутися вгору