Олексій Чернишов: Парламент ратифікував угоду з ЄІБ щодо кредиту у 300 млн євро на комплексну термомодернізацію громадських будівель

15.07.2021

Верховна Рада ратифікувала Угоду з Європейським інвестиційним банком, за якою держава отримає кредит у розмірі 300 млн євро на реалізацію проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Відповідний законопроєкт 13 липня підтримали 335 народних депутатів. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Проєкт розширить можливості органів місцевого самоврядування з проведення комплексної термомодернізації. Це допоможе скоротити енергоспоживання у близько тисячі громадських будівель, зокрема, дитячих садках, лікарнях та школах. Проєкт здебільшого розраховано на територіальні громади, а також малі та середні міста з населенням від 20 до 250 тисяч. Це надважливо», – зазначив Олексій Чернишов.

Відбір учасників розпочнеться наприкінці 2021 – початку 2022 років. Вже навесні міста та громади зможуть активно долучитись до реалізації проєкту. Зокрема, Угодою передбачено:

● період погашення кредиту – 20 років;
● ставку до 2% річних;
● пільговий період – перші 5 років, протягом якого відсотки не нараховуватимуться.

«Цей проєкт – один із важливих інструментів державної підтримки органів місцевого самоврядування, який повністю відповідає національній політиці та чинній енергетичній стратегії України», – наголосив Олексій Чернишов.

Нагадаємо, 6 жовтня 2020 року Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Міністерство розвитку громад та територій України підписали угоду про залучення кредиту у розмірі 300 млн євро для покращення енергоефективності задля надання Україні допомоги у подоланні економічних наслідків COVID-19 шляхом стимулювання швидшого економічного та соціального зростання після пандемії.

Повернутися вгору