Олексій Чернишов: перші інтерактивні освітні центри науки з’являться в Маріуполі та Львові

21.04.2021

20 квітня в Міністерстві розвитку громад та територій підписано Меморандум про взаємодію задля створення мережі інтерактивно-освітніх центрів науки. В підписанні та обговоренні проєкту створення відповідної мережі взяли участь народні депутати України, представники Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України та Національного центру «Мала академія наук України». Меморандум укладено на виконання доручення Президента України Володимира Зеленського.

«За нашим планом перші інтерактивні освітні центри науки з’являться в Маріуполі та Львові. Впевнений, що в кожному регіоні, де працюватимуть центри науки, вони стануть не тільки осередком науки та інтелектуального розвитку, а й туристичним магнітом», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Проєкт створення таких центрів вже опрацьовується на базі Мінрегіону. Координуватиме роботу по розбудові мережі центрів наукової освіти Єдиний центр проєкту. Передбачено, що інтерактивно-освітні центри науки включатимуть такі простори, як музеї науки, науково-дослідницькі лабораторії для проведення навчальних занять та тематичних досліджень, дитячі студії, лекційні аудиторії, бізнес-інкубатори, лабораторії протипування для залучення шкільної та студентської молоді, а також лабораторії професійного розвитку педагогічних працівників.

Перші музеї будуть створені за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку на базі Національного університету «Львівська політехніка» та Маріупольського державного університету.

Повернутися вгору