Олексій Чернишов під час засідання Міжвідомчої робочої групи: Маємо консолідувати зусилля напередодні старту опалювального сезону

07.10.2021
Олексій Чернишов під час засідання Міжвідомчої робочої групи

Стан підготовки до старту опалювального сезону та виконання умов Меморандуму щодо врегулювання проблемних питань у сфері теплопостачання та сталого проходження опалювального сезону обговорили під час засідання профільної Міжвідомчої робочої групи. Захід відбувся за участі представників Мінрегіону, Міненерго, НАК “Нафтогаз України”, АМУ, органів місцевого самоврядування та голів Обласних державних адміністрацій. Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов закликав очільників громад та представників регіонів консолідувати зусилля, аби вчасно та безперешкодно розпочати опалювальний сезон.

«Загальний стан технічної готовності до осінньо-зимового періоду по Україні є задовільним. Попри те, що показник впритул наблизився до 100%, у деяких регіонах є потенційно проблемні об’єкти. Закликаю представників органів місцевого самоврядування активізуватися та оперативно розв’язати подібні питання. Минулого тижня було підписано Меморандум щодо врегулювання проблемних питань у сфері теплопостачання, домовленості якого мають бути виконані. Задля цього ми працювали все літо та осінь, аби врешті досягти конструктиву та провести опалювальний сезон без будь-яких стресових ситуацій», — зауважив Міністр Олексій Чернишов. 

Також очільник Мінрегіону наголосив на тому, що першочерговим завданням  НАК “Нафтогаз України” наразі є, зокрема, забезпечення своєчасного укладання усіх договорів з бюджетними установами.

Зазначимо, серед положень Меморандуму, що був підписаний  Між Кабінетом Міністрів в особі Прем’єр-міністра України, Міністра розвитку громад та територій та Міністра енергетики, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування, «Асоціація міст України» та Палатою місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад передбачено, зокрема, такі:

  • ​​спрямування додатково до місцевих бюджетів 4% ПДФО (податку на доходи фізичних осіб); 
  • спрямування субвенції з державного бюджету громадам, що знаходяться поза індексом податкоспроможності (до 0,9), яка покриває 80% дефіциту ТКЕ цих громад (з 4 кварталу 2021 року);
  • державою забезпечено одну з найнижчих цін на газ для виробників тепла для населення — 7420 грн за тис куб. м.  

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський раніше підписав Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», який набрав чинності 29 серпня 2021 року. Закон прийнято з метою врегулювання ситуації з боргами ТКЕ перед НАК «Нафтогаз України».

Раніше Олексій Чернишов повідомив, що Уряд затвердив План заходів, спрямований на розв’язання проблемних питань у сфері ЖКГ та затвердив Методику визначення заборгованості з різниці в тарифах.

Олексій Чернишов під час засідання Міжвідомчої робочої групи_монітор

Повернутися вгору