Олексій Чернишов: Підписано угоду з Данією щодо підтримки України у сфері модернізації систем теплопостачання

07.07.2021

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов і Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данія Оле Егберг Міккельсен підписали Угоду щодо реалізації Програми українсько-данського енергетичного партнерства (UDEPP). Йдеться про співпрацю з Міністерством закордонних справ Королівства Данія  в межах Данської програми добросусідства (DANEP). Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Данії Оле Егбергом Міккельсеном.

«Питання централізованого теплопостачання в Україні є вкрай чутливим та потребує комплексного вирішення через його критичний стан та застарілість технологій. Досвід Данії у цій сфері показав свою результативність та може бути корисним Мінрегіону задля розв’язання цих проблем», — наголосив Міністр Олексій Чернишов.

Угода передбачає консультаційну підтримку та технічну допомогу у впровадженні досвіду Королівства Данія щодо модернізації систем централізованого теплопостачання в Україні. Сума гранту складатиме 6,4 млн данських крон (близько 1 млн євро).

«Сьогодні ми відкриваємо нову сторінку нашої співпраці. Підписана угода дозволить Україні забезпечити модернізацію інфраструктури централізованого теплопостачання відповідно до міжнародних практик», зазначив Посол Оле Егберг Міккельсен.

Нагадаємо, сьогодні Уряд затвердив Порядок відбору проєктів, які зможуть отримати фінансування у межах раніше підписаної Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Королівства Данія щодо реалізації програми Danida Business Finance в Україні. Йдеться про проєкти, пов’язані з оновленням місцевої інфраструктури, а саме — ремонт та модернізацію наявних споруд  й мереж централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення, або будівництво нових.

Повернутися вгору