Олексій Чернишов: Понад 90% шкіл, садочків та лікарень підготовлені до опалювального сезону

09.09.2021
теб та нс

Близько 91% закладів соціальної та освітньої інфраструктури в Україні шкіл, садочків та лікарень комплексно підготовлені до опалювального сезону. Також наразі триває підготовка житлових будинків відповідний показник готовності становить майже 81%. Про це стало відомо під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку провів Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов за дорученням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

«Вчасний старт опалювального сезону, а також забезпечення його сталого проходження — одне з найважливіших завдань, яке наразі маємо. Підготовка триває відповідно до затверджених планів. Зокрема, наразі в Україні підготовлено до роботи понад 16 тисяч котелень та понад 16 тисяч кілометрів теплових мереж, що становить близько 84% та майже 85%, відповідно. Також комплексно підготовлено близько 9,5 тисяч житлових будинків це майже 81% від запланованої кількості, і близько 34 тисячі шкіл, садочків та лікарень це 91%», — зазначив Олексій Чернишов.

Своєю чергою, заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська розповіла про підготовку до осінньо-зимового періоду об’єктів дорожнього господарства. Відтак, за інформацією від ОДА, станом на 1 вересня відремонтовано близько 20 тисяч м2 вулиць та доріг, що становить майже 76% від плану, підготовлено близько 4,9 тисяч одиниць (79%) спеціалізованої техніки та понад 230 тисяч (понад 81%) шанцевих інструментів, а також заготовлено понад 1,3 млн тон посипкового матеріалу та реагентів (майже 77%). 

За результатами засідання Мінінфраструктури, Укравтодору, Міненерго, Мінрегіону, Мінстратегпрому, МОЗ, ДСНС та іншим заінтересованим центральним органам виконавчої влади, а також обласним та Київській міській державній адміністрації дано низку доручень щодо організації та забезпечення оперативного реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій під час осінньо-зимового періоду.

Також Міненерго, Мінрегіону, обласним та Київській міській державним адміністраціям до жовтня 2021 року доручено:

  • уточнити мінімально необхідні потреби електроенергії для забезпечення роботи котелень від пересувних автономних електростанцій на випадок їх знеструмлення, а також розробити схеми підключення таких електростанцій;
  • створити та забезпечити оперативне залучення резервних джерел електроживлення котелень;
  • визначити будівлі та приміщення для організації в них стаціонарних пунктів обігріву;
  • забезпечити щорічне планування та належний контроль виконання заходів забезпечення пожежної та техногенної безпеки закладів освіти тощо.

Нагадаємо, раніше Міністр Олексій Чернишов повідомив, що технічний стан підготовки регіонів до опалювального сезону складає близько 80%.

Довідково

Комісія ТЕБ та НС координує діяльність центральних і місцевих органів виконавчої влади, пов’язану з функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту. Очолює комісію Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

 

Повернутися вгору