Олексій Чернишов про успіхи децентралізації: Капітальні видатки місцевих бюджетів за сім років реформи зросли на понад 60% 

19.07.2021

Капітальні видатки місцевих бюджетів за сім років реформи децентралізації зросли на понад 60% — і за 2020 рік склали 96,8 млрд грн. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов у своїй колонці у виданні LB.ua.

«До реформи децентралізації більшість територіальних громад були надмірно подрібненими та не могли надавати відповідні послуги своєму населенню. Коли ж органи місцевої влади отримали повноваження на управління фінансами доходи місцевих бюджетів у 2020 році збільшилися до близько 304 млрд грн. А обсяг капітальних видатків місцевих бюджетів за 2020 рік склав 96,8 млрд грн, що на 5,6 млрд гривень більше, ніж у 2018 році. Для порівняння, у 2015 році капітальні видатки місцевих бюджетів становили 32,2 млрд грн», зауважив Олексій Чернишов.

Водночас Міністр наголосив, що саме завдяки об’єднанню дрібних громад розширились не тільки їхні повноваження, але й фінансові можливості для реалізації розвиткових проєктів. 

Нагадаємо, раніше Олексій Чернишов повідомив, що посли країн «Великої сімки» привітали успіх України в об’єднанні тергромад і наголосили, що це є прикладом спроможності реалізовувати реформи. 

 

Повернутися вгору