Олексій Чернишов: Регіональні стратегії розвитку затверджені в кожній області України

11.11.2021
Олексій Чернишов Регіональні стратегії розвитку затверджені в кожній області України_

Перший етап реформи децентралізації завершено. У результаті сформовано новий адміністративно-територіальний устрій та розширено повноваження органів місцевого самоврядування. Наразі всі області в Україні та понад 500 громад затвердили власні стратегії розвитку, а також понад 600 в процесі розробки. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час Форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави».

«Децентралізація — тривалий та непростий процес. Але перший етап реформи вже завершено. Наразі потрібно спрямувати зусилля на посилення спроможності кожної громади. Відтак кожен орган місцевого самоврядування має розробити власну стратегію розвитку, яка буде відповідати цілям та завданням Державної стратегії регіонального розвитку та регіональної стратегії розвитку на найближчі сім років. Проєкти, які будуть реалізовані в рамках кожної стратегії громади мають сприяти створенню робочих місць, підтримці бізнесу, формуванню привабливого інвестиційного клімату тощо», — підкреслив Міністр Олексій Чернишов.

Крім того, очільник Мінрегіону наголосив на результатах бюджетної децентралізації. За словами Олексія Чернишова, завдяки налагодженню прямих міжбюджетних відносин з державного бюджету, передачі з районного рівня фінансових та майнових ресурсів, децентралізації у сфері земельних відносин доходи місцевих бюджетів зросли у чотири рази. 

Також наразі триває запровадження інституту старост практично у кожній громаді вже створені старостинські округи, які покликані забезпечити системну двосторонню комунікацію.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив про шість пріоритетних завдань для законодавчого забезпечення реформи децентралізації.

Повернутися вгору