Олексій Чернишов: Розвиток безбар’єрного громадського простору – незмінний пріоритет Мінрегіону

16.11.2021

Приєднання України до міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» є важливим кроком у досягненні ґендерної рівності, подолання дискримінації та насильства. Одне із зобов’язань, взятих країною в рамках ініціативи, – це розвиток безбар’єрного громадського простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп. Про це зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час тематичного засідання Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Засідання відбулось за участі першої леді Олени Зеленської та  Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної.

«За рік Україна має здобутки, але також є ще над чим працювати та що покращувати. Робота кожного в цьому напрямі – важлива й видима. «Партнерство Біарриц» – це про свободу пересування для сімей з дитячими візочками та людей на кріслах колісних, свободу від стереотипів і штампів, коли декрет може взяти не лише мама, і свободу від насильства через реальну швидку допомогу жертвам. Не забуваймо, що там, де рівність, там і свобода», – зазначила перша леді України Олена Зеленська. 

Зі свого боку, Міністр Олексій Чернишов зазначив, що у межах міжнародної ініціативи Мінрегіон взяв на себе низку зобов’язань щодо створення в Україні громадського простору без перешкод та бар’єрів. 

«Для того, аби розпочати впровадження змін, в регіонах проведено моніторинг безбар’єрності громадських будівель. Міністерство отримало звіти від усіх ОДА і наразі триває їх аналіз. За результатами, з близько 35 тисяч громадських будівель безбар’єрними є лише 20%, а частково безбар’єрними – близько 40%. Це наша реальність, яку потрібно виправляти. Разом із регіонами будемо працювати над тим, щоб змінити ситуацію у позитивний бік. Розвиток безбар’єрного громадського простору – незмінний пріоритет Мінрегіону», – повідомив Олексій Чернишов.

Відтак Мінрегіоном вже опрацьовано інформацію від 900 територіальних громад. Після підведення остаточних підсумків буде сформовано рейтинг областей та оприлюднено на вебсайті міністерства.

Також очільник Мінрегіону зазначив, що у міністерстві триває робота з оновлення нормативної бази у сфері будівництва. Зокрема, вже розроблено та направлено на погодження до зацікавлених органів проєкт другої редакції змін до ДБН «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення». Цей документ є основоположним для вимог до будівництва всіх типів об’єктів без виключення. Затвердити ці зміни планується до кінця 2021 року.

Крім того, триває процес щодо внесення змін до ДБН стосовно будівництва та реконструкції закладів освіти, дошкільної освіти та в сфері благоустрою територій.

Міністр Олексій Чернишов наголосив, що в Україні схвалено Національну стратегію безбар’єрності та План заходів з її реалізації, які були розроблені за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що рівні права та можливості для кожного громадянина – фундамент для створення безбар’єрного простору в Україні.

Довідково

Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні була розроблена у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента від 3 грудня 2020 року «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».

Розроблення проєкту Плану заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки координував Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Експертний консорціум, який сформували Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО «Безбар’єрність», надавав аналітичну та технічну підтримку залученим ЦОВВ під час розробки Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності.

 «Партнерство Біарріц» було започатковане лідерами країн Групи семи (G7) на саміті в місті Біарріці (Франція) 25 серпня 2019 року під головуванням Президента Французької Республіки Еммануеля Макрона. Мета ініціативи – посилити відповідальність та консолідувати зусилля міжнародної спільноти щодо досягнення ґендерної рівності.

У грудні 2019 року  Перша леді Олена Зеленська ініціювала приєднання України до міжнародної ініціативи, а вересні 2020 року Україна отримала офіційний статус учасниці «Партнерства Біарріц».

Повернутися вгору