Олексій Чернишов: Україна отримає 2 млн доларів грантових коштів у межах програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні»

25.10.2022
Олексій Чернишов Україна отримає 2 млн доларів грантових коштів у межах програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні»

25 жовтня, у межах 5-го Німецько-Українського економічного форуму у Берліні, Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) підписали  Грантову угоду щодо підтримки програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Йдеться про спрямування 2 млн євро від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Фонд Е5Р) на відновлення низки закладів охорони здоров’я, які постраждали внаслідок військової агресії рф.

Підписання відбулось за участі Президента ЄІБ Вернера Хоєра, Віцепрезидентки ЄІБ Терези Червінської, Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, Комісара ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Олівера Варгеї, адміністратора ПРООН Ахіма Штайнера, в.о. Постійного представника ПРООН в Україні Манал Фуані. 

Міністр Олексій Чернишов подякував ЄІБ та ПРООН за продовження співпраці та майбутню консультативну підтримку українських муніципалітетів у підготовці високоякісних проєктів, які можуть надалі фінансуватися в рамках Програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні».

«Впровадження європейських практик щодо політики енергоефективності є одним із ключових пріоритетів України. Підвищення енергоефективності громадських будівель було і залишатиметься важливим елементом для забезпечення енергетичної безпеки нашої країни. Ми з нетерпінням чекаємо на початок першого конкурсу пропозицій у рамках цієї програми, щоб муніципалітети могли надати свої пропозиції щодо термомодернізації чи ремонту, зокрема, дитячих садків, шкіл та медичних закладів. Ми хочемо реконструювати Україну за найвищими стандартами енергоефективності. Замість кожної зруйнованої чи пошкодженої будівлі збудуємо сучасну, безпечну та енергоефективну», — наголосив Олексій Чернишов.

Зауважимо, що у серпні цього року Верховна Рада України ратифікувала дві грантові Угоди між Україною та ЄІБ, які передбачають отримання грантів у 5 млн євро на реалізацію програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Як зазначив, Олексій Чернишов, з початком повномасштабної агресії рф, Мінрегіон спільно з ЄІБ проводив постійні комунікації, щоб адаптувати Програму до нинішньої ситуації. Зокрема, було домовлено направити 2 млн євро грантових коштів для швидкого відновлення низки закладів охорони здоров’я.

Нагадаємо, у липні 2021 року Верховна Рада України ратифікувала Фінансову Угоду між Україною та ЄІБ, яка передбачає термомодернізацію громадських будівель в Україні, зокрема дитячих садків, закладів охорони здоров’я, шкіл тощо. 

Повернутися вгору