Олексій Чернишов: Україна отримає підтримку від ЄІБ на заходи з підвищення енергоефективності 

06.10.2021
Олексій Чернишов: Україна отримає підтримку від ЄІБ на заходи з підвищення енергоефективності 06.10.2021 У межах технічної підтримки реалізації проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні» Україна та Європейський інвестиційний банк укладуть угоди про надання грантів у розмірі 2 млн євро. Відповідний проєкт розпорядження Президента України про делегацію України для участі у переговорах з ЄІБ було підтримано на засіданні Уряду. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. «Завдяки підписанню цих Угод Україні буде надано технічну допомогу для реалізації кредитної програми Європейського інвестиційного банку на фінансування енергоефективних заходів у будівлях бюджетної сфери. Зокрема, йдеться про термомодернізацію близько 1000 громадських будівель в Україні. Це державні та комунальні дитячі садки, школи, адмінбудівлі, соціально-культурні об’єкти, а також заклади охорони здоров’я», – зазначив Олексій Чернишов. Відтак, Угоди передбачають залучення інвестиційного гранту в розмірі 1 млн євро з ресурсів фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля («E5P») для впровадження ратифікованої міжнародної Фінансової угоди й фінансування субпроєктів, пов’язаних із заходами енергоефективності. А також – залучення 1 млн євро грантових коштів для часткового фінансування субпроєктів, пов’язаних із заходами щодо підвищення енергоефективності, зокрема, в лікарняних закладах. Зазначимо, у липні 2021 року Верховна Рада України ратифікувала угоду з ЄІБ щодо кредиту у 300 млн євро на реалізацію проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Також Мінрегіоном було підписано нові угоди з ЄІБ та фондом «E5P» у межах проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Йдеться про надання гранту Україні у розмірі 4 млн євро від фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), а також грантову технічну допомогу на суму 4 млн євро від Інвестиційної платформи сусідства ЄС (NIP).

У межах технічної підтримки реалізації проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні» Україна та Європейський інвестиційний банк укладуть угоди про надання грантів у розмірі 2 млн євро. Відповідний проєкт розпорядження Президента України про делегацію України для участі у переговорах з ЄІБ було підтримано на засіданні Уряду. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Завдяки підписанню цих Угод Україні буде надано технічну допомогу для реалізації кредитної програми Європейського інвестиційного банку на фінансування енергоефективних заходів у будівлях бюджетної сфери. Зокрема, йдеться про термомодернізацію близько 1000 громадських будівель в Україні. Це державні та комунальні дитячі садки, школи, адмінбудівлі, соціально-культурні об’єкти, а також заклади охорони здоров’я», – зазначив Олексій Чернишов.

Відтак, Угоди передбачають залучення інвестиційного гранту в розмірі 1 млн євро з ресурсів фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля («E5P») для впровадження ратифікованої міжнародної Фінансової угоди й фінансування субпроєктів, пов’язаних із заходами енергоефективності. А також – залучення 1 млн євро грантових коштів для часткового фінансування субпроєктів, пов’язаних із заходами щодо підвищення енергоефективності, зокрема, в лікарняних закладах.

Зазначимо, у липні 2021 року Верховна Рада України ратифікувала угоду з ЄІБ щодо кредиту у 300 млн євро на реалізацію проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні».

Також Мінрегіоном було підписано нові угоди з ЄІБ та фондом «E5P» у межах проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Йдеться про надання гранту Україні у розмірі 4 млн євро від фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), а також грантову технічну допомогу на суму 4 млн євро від Інвестиційної платформи сусідства ЄС (NIP).

Нагадаємо, раніше Міністр Олексій Чернишов повідомив, що проєкт «Енергоефективність громадських будівель в Україні» розширить можливості органів місцевого самоврядування з проведення комплексної термомодернізації.

Повернутися вгору